Diskuze

Můžete požádat o radu, nebo se podělit o své zkušenosti s ostatními návštěvníky webu při vzniku vašich webové prezentace. Můžete vyhledat svůj problém.
Děkujeme Vám za návštěvu našich webových stránek a těšíme se na případnou spolupráci.
Internetové studio GS site

Pozor na viry z e-mailů a internetu

V současné době se množí maily s upozorněním na exekuční řízení. Tento mail mívá přílohu a v textu mailu je označena jako faktura. Příloha k otevření mívá za názvem souboru příponu.exe a ta obsahuje spustitelný programový kód, také .bat, takový soubor umožňuje vykonávat sérií příkazů. Někdy je s příponou .zip. To je zapakovaný soubor, který po rozbalení bude mít opět soubor s některou zvýše zmíněných přípon.

Takový soubor vám může kopírovat hesla k internetovému bankovnictví, hesla v počítači, ta která jste si uložili ke kreditní kartě, nebo k jinému důležitému software.
Mail s takovou přílohou smažte a hlavně nestahujte na svůj počítač a přílohu neotevírejte. Pokud vám někdo posílá fakturu, je standardně s příponou pdf. Není důvod, aby faktura byla tak velká, aby bylo třeba, před odesláním použít zapakování souborů s příponou .zip.

Je výhodné nestahovat své maily klientem například Outlook, Thunderbird. Vždy je bezpečnější využít vzdáleného přístupu přes internet (seznam, gmail, nebo svoje rozhraní, pokud si platíte webhosting a mailhosting vlastní domény). Maily nestahovat a stáhnout si jen potřebné soubory z mailů na svůj PC. Šetříte tak prostor pevného disku svého PC a také si nezavirujete počítač.

vaše internetové studio Gs site

Porucha připojení k internetu

Včera jem bez problémů prohlížela vše na internetu a dnes počítač tvrdí, že
připojení nefunguje. Poradíte? Ději Věra Palounová

Řešení poruchy připojení k internetu

Pokud přijímáte a odesíláte e-mail, ale nefunguje prohlížeč (nebo
naopak), je velice pravděpodobné, že chyba je na straně vašeho poskytovatele
internetu, který má výpadek web serveru nebo mail serveru. Použijte on-line podporu, nebo zavolejte poskytovateli a zeptejte se, zda fungují servery.

Před dotazem si zkontrolujte, zda je vše v pořádku u vás. Nejprve se ujistěte, že všechny kabely na zadní straně počítače (zvlášť ten, který přivádí internet) jsou zastrčeny tam, kam mají být. Restartujte počítač a pokud máte modem, popřípadě router, tak jej také vypněte a zapněte.

Pokud se vám nepodaří zprovoznit připojení na internet, můžete využít službu hotline a zavolat na telefon 777054339. Vzdálenou správou se připojíme na váš počítač a vše nastavíme na dálku. Není třeba návštěva technika u vás.

vaše internetové studio GS site

Pravidelná údržba

Výpočetní technika potřebuje v běžném kancelářském provozu pravidelnou údržbu?

Děkuji. Jaroslav Málek

Každé zařízení vyžaduje údržbu

Každé zařízení vyžaduje údržbu a pc servis neznamená pouze opravu. Výkon procesorů, grafických karet, pevných disků a pamětí je stále větší. Je třeba odvádět stále větší teplo, které produkují. Odvod tepla z PC zabezpečují ventilátory, které jsou citlivé na prach. Pokud jsou zaprašené, odvod tepla se zhorší, počítač se přehřívá, může dojít i ke spálení ventilátoru. Díly a součástky uvnitř počítače, v každém  provozu i v domácnosti, se po několika měsících pokrývájí prachem a jinými nečistotami, které jsou obsaženy ve vzduchu. Tedy PC v kadeřnictví je přímo zalepeno lakem na vlasy, v prašném prostředí dřevospracujících dílen je zanesen částečkami pilin, ale i v kancelářském prostředí je prach a jiné nečistoty ve vzduchu. Špatně udržovaný počítač může způsobit nenávratné škody. Vrstva prachu v PC může poškodit přístroj. Pak se už jedná o opravu. Je například nutná výměna některých komponentů PC, které se důsledkem přehřástí poškodily, místo aby se PC pouze vyčistil. Cena opravy zvedá vaše náklady a oprava je delší nežli údržba.

vaše Internetové studio Gs site