Zavře okno
 

Koncert skupiny Missa
a host
Danka Gubčová ze skupiny KASKADÉŘI

Dne 24.4. 2004 se konal koncert v Domu panů z Lipé u příležitosti 60. výročí narození Karla Kryla. Písničky Karla Kryla zazpívala skupina Missa se kterými vystupuje ve vlastním folkovém zpracování.
Jako host zde s Missou vystoupila zpěvačka skupiny Kaskadéři Danka Gubčová s písničkou Nevidomá dívka. Tato písnička je zařazena nově v repertoáru Kaskadérů.

missa1m.jpg (4KB)missa2m.jpg (4 KB)missa3m.jpg (4KB)
missa4m.jpg (4 KB)missa5m.jpg (4KB)missa6m.jpg (4KB)
missa7m.jpg (4 KB)missa8m.jpg (4 KB)missa9m.jpg (4 KB)

krylm.jpg (4,5 KB)

Členové skupiny MISSA

Jan Tomsa (J.T.) - kytara, zpěv
Martin Rubáš (František) - africký buben,
tamburína ,tympány, triangl
Jan Jarůšek (Johnny) - kytara
Lenka Dobrovolná (Lessi) - flétna, zpěv
Maruška Dobrovolná (Madla) - flétna, zpěv
Dita Bláhová - housle
Pavel Krajský - kontrabas


lipe1m.jpg (4,5 KB)

KAREL KRYL vlastnímí slovy (*12. 4. 1944 + 3. 3. 1994)

Já neprovokuju. Chraň Bože! Jenom reaguju na věci okolo. A to, že jsem dnes osočován a řazen do všelijakých škatulek, je důsledkem skutečnosti, že jsem zbořil vlastní mýtus. Všechny mé texty jsou o lásce nebo o postrádání lásky. Od toho se všechno odvíjí. Láska je stav duše. Něco jiného je, když člověk vzplane poprvé, jinak ji vidí táta a máma s dětmi a jinak staří lidé v takzvaném prázdném hnízdě. Láska je slovo a slova jsou ošidná. Když jsem se vrátil do Československa a lidé v halách zpívali moje refrény, pochopil jsem najednou, že je chápou jinak než já. To je problém dvou lidí, kteří na sebe hovoří přes skleněnou stěnu, takže to vlastně jsou dva monology. Já a Dylan? Nesmysl! Cohena mám velice rád, ale ani z něho jsem nečerpal. Mé zdroje jsou lidová píseň a francouzský šanson v podání Becauda, Aznavoura a Edith Piaf. Já začínal v divadle a odtud pramení má posedlost formou. Moje hra, to je dvanáct akordů, víc jsem se jich nenaučil.

(Citáty jsou vybrány z jednoho z posledních rozhovorů Karla Kryla. Vyšel v měsíčníku Melodie v dubnu 1994.)

 

Zpět na začátek stránky.