line.gif (5 KB)

Naše samostatně vydané tituly.
 

nezna1mt.jpg (8KB)    DINOPARK je nové CD skupiny Kaskadéři. Je zde třináct písniček. Bylo natočeno ve studiu JAVOR. Ukázky v MP3 a vše co se tohoto CD týká naleznete zde.

 

nezna1mt.jpg (8KB)     NĚŽNÁ je další CD skupiny Kaskadéři, vydané koncem roku 2003. Jsou zde písničky s texty a hudbou Davida Čumpelíka a jedna převzatá píseň Ave Maria. Mnoho známých umělců, hudebníků a zpěváku se podílelo na nahrávkách tohoto CD a nejen tím je trošku odlišné od ostatních dříve vydaných titulů.
     Country je zde střídáno spíše fokovým až šansonovým stylem. Pan Miroslav Moravec namluvil text do ústřední písničky Něžná, Bob Frídl nazpíval s Dankou Gunčovou duet Obláček. Dana Gubčová dostala na nosiči velký prostor pro interpretaci textů Davida Čumpelíka. Nástrojově bohaté aranžmá nosiče pomohli Kaskadérům natočit známí hudebníci: Tomáš Hruška (flétny), Gueorgui "Džoro" Entchev (kytary), Radek Mařík (akustické kytary), Hynek Tecl (banjo a baskytary), Jiří "Žhavón" Aliva (rytmika), Ladislav Maňásek (tuba), Zuzana Poláčková (basová flétna). Vše bylo natočeno ve studiu "Javor" Luboše Javůrka, studio Martina Křičky-mastering a Internetové studio GS site-cover & design.
      Od 1. 12. 2003 je možné ho zakoupit i v brněnských prodejnách - knihkupectví a čajovna Mercurius v IBC, Galerie-i Horova 8, knihkupectví Šedivý Masarykova 6 a v pokladně kulturního domu Rubín, Makovského nám. 3, Brno.

 

cd5.jpg (10 KB)     Kaskadér je akrobat provádějící nebezpečné, odvážné a krkolomné kousky, člověk, který riskuje své zdraví a svůj život. Ve filmech zastupuje při nebezpečných scénách slavné herce. Život "Kaskadéra" muzikanta je podobný. Stejně dobře jako na pódiu hraje na koni, na střeše za komínem, v zoo mezi dravými býložravými tygry - což je přezdívka afrických zeber. Zaskakuje za slavné muzikantské špičky a riskuje v začouzených lokálech při konzumaci levných alkoholických jedů výpadek svých dýchacích a vylučovacích orgánů.Největší riziko na něj však číhá k ránu na cestě domů z koncertu, kdy usínající šofér, za vidinou teplé postele, šněruje silnici s plynovým pedálem na podlaze. 

     S" Kaskadéry" jsem se nesetkal náhodně, neboť něco, aniž víme co, naše kroky řídí. Vždy, když muzikant uslyší písničku, kterou hrává se svou kapelou zbystří pozornost, kdo že to hraje? Takové bylo mé první setkání s brněnskou country kapelou "Kaskadéři". Naše cesty se potom občas setkávaly - zúčastnil jsem se jejich perfektně zorganizovaných country bálů, složil pro ně písničku , křtil jedno jejich cédéčko a byl jsem u toho, když ve studiu vznikalo tohle výběrové album. 

    To nejlepší s Kaskadéry je logickým vyústěním čtyř dosud vydaných titulů - Kaskadéři na koni, Kaskadéři s Ježkem,  Kaskadéři na bále  a  Kaskadéři za komínem. Celý výběr je doplněn pěti novými písničkami.  
     Pasáž o tom, co Kaskadéři všechno provádějí, se teď pokusím elegantně spláchnout jednou větou. Tvorba převážně vlastní, hraní - koncerty, kluby, fesťáky, křtiny v ZOO, vinobraní, rozhlasová a televizní média, akční rádius Česko. Zdá se mi, že jsou kapelou neúnavnou a téměř všudypřítomnou. 

     Poslední odstavec tohoto povídání chci věnovat dívce, která snad už ani není hostem skupiny, ale jejím stabilním členem. Danka Gubčová- nevidomá zpěvačka s procítěným přednesem a pěkným jasným hlasem. Nezlobí se na kluky, když ji v zápalu života někde na chvíli zapomenou. Ani jim nenadává, když ji vedou a neuvědomí si, že není vlečňák, který si v zatáčce najíždí a někde s ní narazí. Danka to bere stejně jako kluci s humorem, neboť z jejího handicapu vznikají situační legrace, na které se vždy a úsměvem vzpomíná. 
     No kluci, kruci, dejte na Danku větší pozor, a ať Vám to společně dobře hraje!        

Čiča Karabina

 
cd4.jpg (8,4 KB)

     Vážení přátelé, kamarádi, příznivci. Dostává se Vám do rukou čtvrté kaskadérské album "Kaskadéři za komínem". Jak můžete vidět i v titulcích jednotlivých skladeb, kromě samotných Kaskadérů se na nich podílela řada muzikantů a textařů. Vše, co tu vidíte a na albu slyšíte vzniklo v průběhu roku 1998 a 1999. 

     Vedle autorů a režisérů patří zvláštní dík Libě Valcové, která "vyprovokovala" vznik "Grilované" Daně Gubčové která si v Lenčině "Ostrovní" a "Kočičí" s námi nejen zazpívala ( na živo s námi, jak víte, zpívala nejednou), ale byla i příčinou konečné podoby obou textů a Jindrovi Nebojsovi, který se zasloužil o vznik  zpěvníčku. 

     Speciální dík patří Vám všem, kteří nám fandíte, posloucháte nás, hlasujete pro nás do hitparád, chodíte na nás, zpíváte si s námi, bavíte se na našich akcích. Pro Vás a kvůli Vám hrajeme, skládáme, ťukáme texty, nacvičujeme, zkoušíme, natáčíme.

 
cd3.jpg (7,8 KB)

      Vážení přátelé, kamarádi, rodinní příslušníci a opravdoví znalci. Tak už je další rok za námi! Jak, jinak, na světě je třetí kaskadérské album. Poslechnete si a s pomocí zpěvníčku si zazpíváte samé nové písničky. Téměř neznámou lidovku "Koníčky" mám od své maminky, která ji snad pochytila někdy ve dvacátých letech na Strakonicku, kam jezdila na prázdniny. "Polentérská" se prý zpívala kdysi na Starém Brně a v začátcích své kariéry ji zpíval a hrál Zbyšek Pantůček. Když jsem se před Oldou Svobodou zmínil, že bychom chtěli mít v repertoáru něco neznámého brněnského, z hlavy zazpíval a napsal první dvě sloky i s refrénem. Když už jsme to měli téměř nazkoušené a snažili se podle "Štatlu" Pavla Jelínka o překlad, objevil Macho v téhle roztomilé knížečce čirou náhodou další sloky, které jsme pak s Číčovým telefonickým dovolením použili. Zbývající skladby jsou vlastní a vznikly v průběhu roku 1997. I když - "Nespím" je zhudebněná poezie naší kamarádky Lenky, která mi věnovala štos svých básní s vyhlášením, že "si s tím můžu dělat co chci, hlavně když neřeknu, kdo to psal"(vidíte pak někomu věřte). A Adámka někdy v sedmdesátých letech složil bývalý Kaskadér Rudo. Jmenovalo se to nějak jinak a bylo to o něčem jiném. Taky nám bylo o pětadvacet let míň. Já jsem si k tomu v lednu 1981 napsal text a zpíval to v Plzni na soutěži. Po téměř sedmnácti letech pak přibyly další sloky a písnička s rekordně dlouhou dobou " výroby" je na světě. Po " Kaskadérech na koni" a " Kaskadérech s Ježkem" jsme váhali na čem nebo s čím po třetí. Pak vznikla "Kapelnická" o sérii malérů, které se nám za rok přihodily a název byl na světě. Album křtíme na bále, tak proč ne " Kaskadéři na bále".

 
cd2.jpg (7,2 KB)

       Vážení přátelé, kamarádi, rodinní příslušníci a opravdoví znalci. Rok se s rokem sešel a vychází nám druhá kaskadérská nahrávka. Nazvali jsme ji "Kaskadéři s Ježkem". Zlé jazyky ( např. Walda Plch) tvrdí, že za své syté hlasy vděčíme právě vytrvalému pití jihlavského moku. Ano, tyto zlé jazyky mají pravdu. 

     Ježka jsme zařadili nejen mezi své oblíbené nápoje, ale i do repertoáru. A jak jste si jistě povšimli i mnohé další vlastní skladby. Těšíme se, že s pomocí našeho zpěvníku si je s námi brzy budete umět zazpívat.

 

mc1.jpg (10 KB)     Vážení přátelé, kamarádi, rodinní příslušníci a opravdoví znalci! Dostává se Vám do rukou první kaskadérská nahrávka. Bohužel se sem nevešla ani jedna pětina našeho repertoáru. Chybí tu Oranžák, Vietnamec, Ponny Expres, Nashledanou, …Ale my za-to nemůžeme. 

     Jak známo, nejtěžší je si vybrat. Jenže tady k výběru došlo jaksi samo. Když se ze živé nahrávky pětihodinového koncertu ( kde jsme, samozřejmě, nehráli všechno) vyřadily skladby, ve kterých někdo z nás "ujel", kde něco neladilo, nebo kde selhala technika (třeba když doběhl pásek ), vybrali jsme ze zbylých třiceti ty, které se nám zdáli nejméně nepovedené.

     Protože sami neradi opisujeme texty z desek a kazet, přirozeně jsme se rozhodli do svého zpěvníku zařadit právě to, co uslyšíte na naší první nahrávce. A nahrávka  "Kaskadéři na koni" je na světě.
 

CONTRY & WESTERN  KASKADÉŘI     

 
 

Jsme ale zastoupeni i zde společně s kapelami:
 

mc2.jpg (7 KB)mc3.jpg (5 KB)cd6.jpg (7 KB)cd7.jpg (7 KB)  

Piknik
P. M. Country
Orion
Párty

Bokomara
T. E. Band
Rowers
Los Brňos
R. Rettegy
R. Horký
Passingl Band
(uvádí J. Eliáš, živá deska)

Kamelot
Karabina
T. E. Band
Hráči
Ozvěna
Folk Team
Voraři
Rowers
F. T. Prim
Monzun
Lehká noha
Stopaři
Příboj
 

Los Brňos
Kamelot
Karabina
Bokomara
Rowers
Bodlák
Pantúčci
Passingl Band

     Tyto tituly jsou k dostání u F. T. RECORDS, Kapucínské nám. 10, 60200  Brno, telefon 542 218 335.

  Zpět na začátek stránky.